10 december 2021

Op donderdag 9 december was de leuke les Duits nét iets anders dan normaal al het geval is. Misschien wel nóg leuker! Collega’s van het Goethe Instituut uit Rotterdam van de werkgroep MachMit! waren op onze school om die middag met onze leerlingen te werken met Landeskunde. “Kennis van land en volk”: een van de onderdelen van het vak Duits op onze school waaraan wij veel aandacht besteden. Immers, Duitsland is ons Nachbarland ( = buurland). Een quiz over Berlijn -die toffe Duitse hoofdstad- was goed te doen. Daarbij kwam het meest gegeten gerecht in Duitsland ook nog even voorbij: de Döner Kebab. Veel leerlingen hebben wel eens een Freizeitpark in Duitsland bezocht; de quizvragen over dat thema waren niet lastig. Zelfs super toll! Opdrachten bij de diverse Duitstalige liedjes waren ook goed te doen. En ja, als je het over Berlijn hebt, heb je het ook over Kreuzberg, Mitte, Prenzlauerberg, Friedrichshain, etc. Mooie en indrukwekkende Berlijnse stadswijken passeerden de revue. We hebben het ook over Freizeit und Hobbies gehad. Ganz wichtig! En tot slot: was machst du am Wochenende? Alle leerlingen deden enthousiast mee en iedereen was het er mee eens: Deutsch macht Spaß und bringt dich weiter.

Jan-Philip van Mourik
Docent Duits