24 februari 2023

Op zondag 23 januari startte de tournee van ‘De vernuftige edelman Don Quichot van La Mancha’. Deze week werd de opera uitgevoerd in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag en leerlingen uit vwo 5 met Kunst Algemeen waren uitgenodigd om de voorstelling bij te wonen. En dat was niet zonder reden! Onze leerlingen hebben namelijk meegeschreven aan de voorstelling! Voorafgaand aan het stuk hebben zij twee workshops gevolgd bij OPERA2DAY waarin zij op creatieve wijze kennis maakten met de avonturen van Don Quichot de la Mancha en uitgedaagd werden om eigen teksten toe te voegen aan het stuk. Dit leverde uiteindelijk een groots en eigentijds spektakel op waarin Don Quichot de rol krijgt van een welvarende eigenaar van een internationale holding, met werknemers uit alle hoeken van de wereld. Ondanks zijn rijkdom is zijn leven monotoon en betekenisloos. Op zoek naar een zinvoller bestaan dagdroomt hij over lang vervlogen tijden. Daarbij worden de grenzen tussen realiteit en fantasie vloeibaar. Hij waant zich een ridder en ziet de mensen om zich heen als dienaars, jonkvrouwen of tovenaars. Alle betrokkenen raken verwikkeld in een even wonderbaarlijk als ontroerend levensverhaal waar onze leerlingen nog lang aan zullen denken!